Przegląd piecyka gazowego

Regularnie dokonywane przeglądy piecyka z pomocą wykwalifikowanej osoby to nie tylko obowiązek i warunek uznania gwarancji czy ewentualnego odszkodowania. To także, a raczej przede wszystkim, prosty sposób na utrzymanie urządzeń w nienagannej kondycji, możliwie szybkie reagowanie w razie jakichkolwiek problemów, jak również poczucie bezpieczeństwa użytkowników. W przypadku piecyków gazowych jest to szczególnie ważne ze względu na to,  że od ich stanu zależy nie tylko tak ważne dla nas ciepło, ale również nasze zdrowie i życie – regularny przegląd zapobiega dopuszczeniu do sytuacji, gdy z instalacji wydobywają się szkodliwe dla człowieka substancje. Cykliczna kontrola to także niemała oszczędność. Przegląd piecyka gazowego zawsze jest bowiem tańszy niż naprawa zaniedbanego, niekontrolowanego należycie piecyka. Jak przybiega przegląd piecyka gazowego i dlaczego warto go oddać w ręce naszych specjalistów?

przegląd piecyka gazowego kraków 01 przegląd piecyka gazowego kraków 02 przegląd piecyka gazowego kraków 03 przegląd piecyka gazowego kraków 04 przegląd piecyka gazowego kraków 05 przegląd piecyka gazowego kraków 06 przegląd piecyka gazowego kraków 07

Kliknij w zdjęcie, by je powiększyć

Jak często wykonywać przegląd piecyka?

Prawie każdy producent piecyka gazowego zaleca kontrolę jego stanu przynajmniej raz w roku. Jest to oczywiście tylko minimum. Przeglądu i ewentualnego serwisu powinniśmy dokonać za każdym razem, gdy cokolwiek w działaniu piecyka nas niepokoi. Nasi klienci najczęściej mówią, że jest po prostu „inaczej niż wcześniej”. To nam wystarczy. Dokonujemy przeglądu, ewentualnie serwisujemy i udzielamy rad dotyczących dalszej eksploatacji, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Oczywiście w blokach wielokrotnie wspólnoty mieszkaniowe same „wysyłają” pracowników na kontrole. Nasi klienci niejednokrotnie skarżą się, że cała czynność trwa 3-5 minut i nijak się ma do staranności. Chodzi tutaj przecież o zdrowie i życie ludzkie – warto, nawet po pomyślnie przebytej kontroli „na oko”, skonsultować stan techniczny sprzętu z fachowcami. Koszt takiej usługi nie jest wysoki, a pozwala spać spokojnie.

Nasza kadra, Wasze bezpieczeństwo

Nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Nie tylko do serwisu, ale i do przeglądów wysyłani są doświadczeni ludzie – certyfikowani w zakresie urządzeń, które jadą kontrolować (np. Junkers). Przegląd piecyka dokonywany jest starannie, bez pośpiechu, kończy się protokołem i przedłużeniem gwarancji bądź serwisem. Klient może liczyć na doradztwo w kwestii zmiany sprzętu czy części oraz pierwsze wspólne uruchomienie, jeśli instalowane jest coś, co zmienia w jakikolwiek sposób użytkowanie urządzenia.

Przegląd piecyka - co sprawdzamy?

Elementów kontrolowanych podczas przeglądu jest całe mnóstwo, a ich ilość i „skomplikowanie” przeglądu zależy od modelu urządzenia, jego usytuowania i stanu. Przykładowe, rutynowe elementy przeglądu piecyka to kontrola:

  • czyszczenie wymiennika głównego/nagrzewnicy oraz palnika i elektrod,
  • kontrola ciśnienia w naczyniu przeponowym/buforowym,
  • czyszczenie filtrów gazowych oraz wodnych,
  • kontrola wizualna urządzenia, poziomu eksploatacji części i w razie potrzeby ich wymiana,
  • kontrola szczelności urządzenia po konserwacji oraz instalacji do zaworu gazowego,
  • regulacja urządzenia w zakresie mocy max i min w kotłach kondensacyjnych,
  • analiza spalin,
  • ocena poprawności montażu urządzenia.

Nie czekaj na siarczyste mrozy lub awaryjną sytuację w której awaria narazi Ciebie i Twoją rodzinę na dyskomfort i stres. Pozwól nam się zaopiekować Twoim piecykiem już dziś – zobacz wymierne korzyści już jutro.

Zamów przegląd piecyka teraz