Rekuperacja - Nowoczesny system wentylacji mechanicznej

Główne zalety Wentylacji mechanicznej:

Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet do 40 %

Nawet do 40 % ciepła ucieka poprzez wentylacje grawitacyjną .W obiektach stosujących rekuperacje straty te są ograniczone do 95% dzięki zastosowaniu wymienników krzyżowych lub przeciwprądowych. Powietrze zużyte ogrzewa powietrze świeże pobierane z zewnątrz do pomieszczenia.

Brak wilgoci

Wilgoć w domu może powodować powstawanie rakotwórczych pleśni grzybów w pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej wentylacji jesteśmy w stanie wyeliminować ten dotkliwy problem. Powietrze do rekuperatora jest zasysane wyłącznie z bardzo wilgotnych i ciepłych pomieszczeń jak kuchnia jadalnia czy łazienka i wyrzucane poza budynek.

Niechciane zapachy

Dzięki zastosowaniu w rekuperacji cyrkulacja powietrza dokonywana jest całą dobę, w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej warunki zewnętrzne nie mają wpływu na poprawną pracę oraz prawidłowy przepływ powietrza z budynku na zewnątrz.

Odprowadzanie toksycznych substancji z pomieszczeń

Rekuperacje można doposażyć w szereg czujników np. czujnik dwutlenku węgla .Nadmierna ilość tego gazu powoduje u ludzi uczucie znużenia ,senności i zmęczenia czujnik co2 sprzężony z centralą rekuperatora uruchamia rekuperator gdy wartość tego gazu niebezpiecznie wzrośnie w pomieszczeniu

Filtr HEPA

Rekuperator jest wyposażony w wymienny filtr HEPA który odpowiada za usuwanie z przestrzeni życiowej najmniejszych drobin kurzu, ale też bakterii, większości wirusów, odchodów roztoczy, pleśni, a nawet dymu. Usuwana jest po prostu większość zanieczyszczeń, których wielkość nie przekracza 0,3 mikrometry

Montaż Rekuperatora

Rekuperacje można montować zarówno w nowo powstałych budynkach jak i w starym budownictwie oczywiście bardziej praktyczny i wygodny jest montaż w nowo powstałych obiektach ze względu na większą możliwość ukrycia przewodów doprowadzających i odprowadzających powietrze.

Zazwyczaj jednostkę centralną montuje się na strychu lub pomieszczeniu gospodarczym. Kanały dzielimy na dwa typy ze względu na ich funkcje pierwszy typ będzie dostarczał nowe świeżę powietrze do pomieszczeń np. sypialnia, salon, pokoje.

Drugi typ to kanały odprowadzające powietrze zużyte np. z kuchni, łazienki czy pralni. Oczywiście cały system trzeba odpowiednio zrównoważyć ze względu na przepływ powietrza.

serwis junkers Kraków

Zamów Serwis Teraz